Rozhovor s Janem Blaško, předsedou dozorčí rady EUC a.s.

Proč zrovna zdravotnictví?

Horší obor (chcete-li business) než zdravotnictví mi přišlo jen životní prostředí. :-) To myslím jak je obor přeregulován a jak je nemoderní. Většina ostatních oborů (např. telco, pojišťovnictví, logistika, bankovnictví) prošly razantní elektronizací - modernizací. Většina takových B2C oborů v Čechách je vysoce konkurenčních a klientsky orientovaných. Do banky už skoro nikdy jít nemusíme, pojistky můžeme uzavřít skoro všechny on-line.

 

K lékaři budou ale lidé chodit pořád, ne? V čem se může zdravotnictví změnit?

To ano. Ale nedá se ani o českém zdravotnictví říct, že by prošlo elektronizací a modernizací jako většina B2C businessů. A nedá se to bohužel říct ani o EUC (dnes!). Ta změna, ale musí přijít, nevyhnutelně. Budeme s lékařem konzultovat po videu, objednávat se on-line. Stále více lékařských zákroků se bude dělat ambulantně. Přesvědčil jsem se, že české lékařství (hlavně to akutní a nemocniční) ta "velká medicína" je špičková. To je dobře.

Ale pokud i ambulantní zdravotní servis (ano i to je služba klientovi!) bude špičkový, tak budeme potřebovat lůžkové a akutní zdravotnictví jen v nešťastných okamžicích. 

A já chci aby EUC byla moderní "pro klientská" ambulantní síť klinik a ordinací. Ano, my v EUC se nechceme plést do té "velké medicíny", ale chceme dát hodně dobrou službu všem našim klientům v ordinacích tak, aby jen výjimečně potřebovali tu "velkou medicínu" a stali se z nich pacienti.

 

Věřím, že budoucnost je v prevenci a ambulantním zdravotnictví.

Věřím, že každý pacient je především klient.

Věřím, že bez prevence nebude zdravotnictví ufinancovatelné.

Věřím, že ve zdravotnictví nás čeká revoluce vztahů lékař-klient (nemyslím pacient :-)).

Věřím, že ve zdravotnictví proběhne stejná elektronizace jako třeba v bankovnictví.

 

A konečně, ve zdravotnictví nejde o nic menšího než o naše zdraví.

Být u toho, když se budou dít takové změny a v takovém oboru, považuji sám pro sebe za velké osobní štěstí a výsadu. 

 

Pokud u toho chcete být také, připojte se k nám!