Proč jste se rozhodla změnit pracoviště a nastoupit do EUC Kliniky Plzeň?

Asi dva roky jsem pracovala ve fakultní nemocnici na interně na lůžkové části, když jsem začala mít pocit, že potřebuju změnu, že už nechci pracovat v takovém kolosu. A od tety, která v EUC Klinice Plzeň pracuje už asi dvacet let, jsem se dozvěděla, že v chirurgické ambulanci hledají sestřičku. O místo jsem projevila zájem a na kliniku mě vzali. Hned první den se mi tady zalíbilo. Je tu super parta, klinika je hezká. Je to tu takové rodinné. Jsem tady rok a jsem tady fakt spokojená.

A v čem je to „rodinné“?

Tak za prvé nám vedení vychází vstříc. Myslím si, že v tomto ohledu tady nikdo z nás nemá potíže. Máme-li  s něčím  problém nebo když potřebujeme poradit, stačí zajít za naší hlavní sestrou a vždycky se to nějak vyřeší. Ona je opravdu člověk na svém místě. A jsme super parta. Každý měsíc všichni společně, tedy sestry a lékaři, někam vyrážíme. Lékaři jsou také výborní, rozumíme si, všichni si tu tykáme, což je super. Ve fakultce jsme se skoro neznali. Tady je to jiné a to je příjemné.

Takže když potřebujete, vedení vám vychází vstříc?

Ano. Když potřebuju třeba vyměnit službu nebo naplánovat služby nebo mám požadavek na volno, tak mi vrchní vychází vstříc. A nejenom mně, ale úplně všem. To jsou asi nejčastější požadavky nás sestřiček, že potřebujeme volno.

A co práce a váš volný čas?

Tak to je taky super. Dělám osmihodinovky. Chodím na ranní nebo na odpolední a pak mám vlastně celý den volno. A to mi vyhovuje. Sice jsem tady kromě víkendů každý den , ale přijdu domů ve tři anebo jdu do práce až na třetí a zbytek dne mám pro sebe. Toho volného času si hodně cením. Jsem mladá a nechci být pořád v práci. Teď mám opravdu svůj život, to jsem dřív neměla. A spokojená jsem i po finanční stránce.

A čemu se věnujete ve volném čase?

Mám chovatelskou stanici retrívrů, takže se věnuju pejskům. Každý víkend, když mám volno, jezdíme se psy do Alp a chodíme na túry… Mám dvě výstavní fenky a nechala jsem si doma i štěňátka, takže jsme se rozrostli.

A jak fungují vztahy u vás na chirurgii?

Tým máme výborný. Máme tady takové heslo: „Lékař zachraňuje lidi a sestra zachraňuje lékaře.“ A ono to přesně takhle je. Navzájem se podporujeme.