Mohla byste krátce představit EUC Premium?

EUC Premium je společnost, která poskytuje nadstandardní ambulantní lékařskou péči v Praze a v Brně a je také největším poskytovatelem zdravotních služeb pro zaměstnavatele v ČR. Minulost EUC Premium má v podstatě tři linie, protože jsme se postupně skládali ze tří firem. Začínali jsme jako Medicover, který koupil První pražskou zdravotní, později se sloučil se společností Mediconet a ještě později s Kardií, společnost následně přešla do holdingu EUC a krátce nato firma začala působit pod názvem EUC Premium.

Už podle názvu je jasné, že EUC Premium je firma, která se nespokojí se standardem. V čem vyniká?

My jsme firma, která je v mnoha aspektech opravdu výjimečná. V Praze máme tři kliniky nadstandardní péče. Žádná jiná firma v Praze prémiovou lékařskou péči v takovém rozsahu neposkytuje. I v Brně máme naprosto výjimečné postavení. Tam jsme v segmentu nadstandardu prakticky jediní. Nikdo jiný není v Brně schopen poskytovat služby v takové šíři navíc i cizincům v anglickém jazyce. Jsme i největším poskytovatelem pracovnělékařských služeb v republice. Žádná z konkurenčních firem nemá tak rozsáhlou síť pracovnělékařských ordinací a tzv. on-sitů, tedy ordinací, které sídlí přímo v budovách našich klientů. Našimi klienty jsou největší zaměstnavatelé na trhu.

Když se bavíme o prémiové péči, co to vlastně v podání EUC Premium znamená?

V první řadě to znamená určitou kulturu prostředí a jednání. To platící klienti vnímají jako automatické. Skutečně podstatná je pro ně ale úspora času a partnerský přístup lékařů. Klient se objedná na konkrétní čas, nikde nemusí čekat, pod jednou střechou najde řadu specializací. Lékař má na něj čas, vysvětlí mu postup léčby, má prostor reagovat na dotazy nebo vzít v úvahu individuální potřeby jednotlivých klientů.

V EUC Premium proběhly v poslední době organizační změny. Mohla byste k tomu říci pár slov? 

Společnost EUC Premium je úspěšná, finančně zdravá a rostoucí firma s výbornou pozicí na trhu. To ale neznamená, že nemáme co zlepšovat. Určitě máme před sebou mnoho úkolů a důležitým krokem k jejich realizaci byla právě změna organizační struktury, která probíhá. Největší novinkou je, že jsme rozdělili zdravotní oddělení na dvě části, na pracovnělékařské služby a kliniky nadstandardní péče. Jsou to dva důležité stavební pilíře našich služeb a tomu musí odpovídat i organizační struktura. Také naše zdravotní ředitelka MUDr. Miroslava Chudá dostane více prostoru na koncepční práci, což já osobně považuji za velmi podstatné. Jsem přesvědčena o tom, že díky těmto změnám máme šanci vytvořit v systému zdravotnictví něco jedinečného, a to jak pro nás pro zaměstnance, tak pro klienty. Naší vizí je firma, ve které se lidé cítí dobře, která se věnuje smysluplným věcem a která bude přitahovat ty správné kolegy. Chceme být „premium“ ve všech ohledech, ne jen ve vztahu ke klientům.

EUC Premium - historie společnosti

EUC Premium v číslech

  • 3 kliniky v Praze a 1 v Brně
  • 1200 ordinací na 500 místech v ČR
  • 21 lékařských specializací
  • 260 000 ošetřených klientů za rok
  • Obrat 343 mil. Kč (2016)

Co řekl o své zkušenosti s EUC Premium bývalý český atlet, vícebojař, bronzový olympijský medailista, trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák, který si vyzkoušel náš balíček preventivních laboratorních vyšetření?

V laboratoři jsem strávil asi hodinu a půl. Ne že bych tam tak dlouho čekal na odběr krve, ale vedoucí laboratoře se o mě skvěle postaral. Vysvětlil mi, co se tam s mojí krví bude dít. Viděl jsem všechny ty přístroje i Petriho misky. Bylo to zajímavé. Pak jsem strávil skoro celý den na klinice v EUC Premium. Byl jsem na několika preventivních vyšetřeních, prohlédl mě kardiolog, internista, kožní lékař. Krevní testy dopadly dobře. Jediné, na co mě lékař upozornil, byl lehce zvýšený cholesterol, ale nic vážného. A kožní lékařka mi doporučila odstranění několika mateřských znamének. Zákrok už mám za sebou. Celé to byla zajímavá zkušenost. Péče byla výborná. Ten rozdíl je samozřejmě znát. Já jsem sice věděl, že obdobné služby existují, ale nikdy jsem nic takového nevyzkoušel na vlastní kůži a jsem spokojený. Člověk nemusí čekat, neboří mu to plány, lékař je příjemný. Já mám ze své předchozí návštěvy zdravotnického zařízení dost nepříjemnou zkušenost, kterou bych nechtěl opakovat. Chytil jsem v jednu chvíli spalničky a ptačí chřipku najednou. Musel jsem do nemocnice a nevzpomínán na to moc rád. Na příjmu jsem zažil dost nepříjemné věci. I když pak už se o mě starali dobře.

Měli byste zájem o prémiovou lékařskou péči? Hledáte práci ve zdravotnictví? Máte zájem o nabídku pracovnělékařských služeb? Více najdete na webu EUC Premium