Tiskové centrum

Kontakt pro média
Eva Hokrová

EUC v sobě skrývá písmena latinského „ELUCIDATE“, které znamená vysvětlit či objasnit. „Elucidační“ přístup nejen k pacientům, ale i k novinářům. Lékem na případná nedorozumění jsou naše jasné a srozumitelné informace.

40 % českých žen nechodí na screeningové mamografické vyšetření

Náhledová fotografie

12.7.2019 Mgr. Žaneta Honová, vedoucí radiologická asistentka EUC Kliniky Kladno, byla 10. 7. hostem pořadu Dva na Dvojce Českého rozhlasu Dvojka.

Celý článek

Horko, změny tlaku, hmyzí štípnutí a další nástrahy léta

Náhledová fotografie

10.7.2019 Léto je spojené s odpočinkem, cestováním, zážitky, ale někdy také se zdravotními obtížemi vyvolanými sluncem, zkaženými potravinami či alergiemi na hmyzí pokousání. Útočí na nás horko, změny tlaku vzduchu, klíšťata či bolesti hlavy. Proto jsme pro vás připravili manuál, jak se takovým obtížím, pokud možno, vyhnout nebo se s nimi vypořádat co nejlépe

Celý článek

Kulatý stůl ZD: Telemedicína může šetřit čas lékařům i pacientům

9.7.2019 "Ve Švédsku se snažíme využívat svépomoc pacienta. Ne vždy je nutné, aby v daný den navštívil lékaře. Naši lékaři i klienti rádi využívají digitální přístup, je-li to možné, a fyzický, pokud je to nutné," uvedl u Kulatého stolu ZD Ashkan Labaf, vedoucí lékař ze společnosti Doctrin.

Celý článek

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu

27.6.2019 Loňský rok byl pro EUC mimořádně náročný, a přesto velmi úspěšný. V roce 2018 EUC zdárně integrovalo 5 nových klinik v Praze a Ostravě. EUC tak nyní konsoliduje síť 29 zdravotnických zařízení, 12 mamocenter, 16 laboratoří a 19 lékáren. EUC tedy i nadále upevňuje svou pozici největšího poskytovatele ambulantní péče zajišťujícího komplexní servis pro své klienty.

Celý článek

Přesvědčili jsme bezmála 800 Čechů, že prevence je lepší než léčba

Náhledová fotografie

21.6.2019 V květnu a v červnu jsme uskutečnili pět zastávek na náměstích pěti měst. Vždy od 12 do 18 hodin měli příchozí možnost absolvovat vyšetření či konzultaci u našich odborníků z oblasti praktického lékařství, diabetologie, mamologie a laboratorního testování.

Celý článek

Klimatizace. Dobrý sluha ale zlý pán

Náhledová fotografie

13.6.2019 Lidé v těchto horkých dnech velmi podceňují přechod z venkovního prostředí do klimatizovaných prostor a naopak. Mnohým může tato změna způsobit rýmu, kašel, bolest v krku. Velmi časté jsou blokády krční či bederní páteře. Lidé si neuvědomují, že v autě klimatizace příjemně fouká, ale právě to ofouknutí a ochlazení určitého místa na těle může způsobit nepříjemný problém.

Celý článek

Podporujeme festival ARENA

Náhledová fotografie

7.6.2019 Generálním partnerem festivalu ARENA Divadla bratří Formanů je i letos EUC.

Celý článek

Jak funguje virtuální klinika?

Náhledová fotografie

5.6.2019 Jste nemocní a chcete konzultovat s lékařem přímo z postele? Jste časově vytížení, nechcete vysedávat v čekárně s vidinou dlouhého čekání na vyšetření? Chcete mít jistotu, že máte svého lékaře na dosah, na svém mobilním telefonu? Čtenářům týdne.cz odpovídal Daniel Soukup, manažer virtuální kliniky EUC v úterý 4. června.

Celý článek

Newsletter

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.
Budeme Vám posílat novinky z oboru zdraví.

Souhlasím s
podmínkami

Svou registrací/přihlášením k odběru newsletteru poskytuji společnosti EUC a.s., Na Pankráci 1690/125,
140 00 Praha 4, IČ: 26730413, skup. DIČ: CZ699002423
, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu, za účelem zařazení do databáze k marketingovým účelům, tj. zejména nabízení výrobků, služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení a novinek prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační povinnosti.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé.

Souhlas může být kdykoli odvolán písemnou formou na adresu společnosti nebo využitím funkce zrušení registrace/odhlášení v newsletteru.

Společnost prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.