Tiskové centrum

Kontakt pro média
Eva Hokrová

EUC v sobě skrývá písmena latinského „ELUCIDATE“, které znamená vysvětlit či objasnit. „Elucidační“ přístup nejen k pacientům, ale i k novinářům. Lékem na případná nedorozumění jsou naše jasné a srozumitelné informace.

Štítná žláza pohledem endokrinologa a chirurga

Náhledová fotografie

25.3.2019 Mnoho žen trápí únava či přibírání na váze, ale nespojují si to s možným onemocněním štítné žlázy, protože se domnívají, že jde o následek jejich životního stylu. MUDr. Libuše Schreibová z oddělení endokrinologie EUC Kliniky České Budějovice upozorňuje: Nemoci štítné žlázy je třeba začít léčit co nejdříve, aby se předešlo komplikacím, například problémům s otěhotněním.

Celý článek

Půst by neměl překročit 48 hodin

Náhledová fotografie

13.3.2019 Hladovka neboli půst může být krátkodobým dietním opatřením, které lze provádět v omezených indikacích, pod dohledem lékaře u edukovaných pacientů. Jde o opatření z hlediska psychologického a výchovného zcela nevhodné.

Celý článek

Sestra sympatie 2018

Náhledová fotografie

11.3.2019 Stříbrná příčka v soutěži Sestra Sympatie 2018 patří naší Petře Fridrichové z ústecké EUC Kliniky. Na desátém, tedy jubilejním, plese Sestry na sál! se opět vyhlašovaly vítězky soutěže Sestra sympatie. Stříbrnou příčku obsadila Petra Fridrichová interního oddělení EUC Kliniky Ústí nad Labem. EUC zastupovaly celkem tři sestřičky – Michaela Hřebíková a Regina Lipusová z EUC Premium a Petra Fridrichová z EUC Kliniky Ústí nad Labem. Všechny postoupily do finálového klání díky hlasování prostřednictvím sms zpráv, které mohla veřejnost posílat do konce ledna.

Celý článek

Používáte při léčbě antibiotiky probiotika?

Náhledová fotografie

5.3.2019 V období zimy je náš organismus náchylný k řadě onemocnění, jako je zánět průdušek, bronchitida, angína. Jistě znáte tyto situace, které provázejí jak děti, tak dospělé. Po prochladnutí onemocníte virózou, která se bohužel časem změní díky pomnožení bakterií na angínu. Nebo běžný kašel přejde do bronchitidy či do zánětu průdušek.

Celý článek

Chřipka? Jak ji poznáme a jak ji léčit

Náhledová fotografie

27.2.2019 Chřipková onemocnění stále podceňujeme, i když na chřipku a komplikace, které způsobuje, u nás ročně zemřou zhruba dva tisíce lidí. Každý si rád počte o ničivých infektech typu Eboly, píší se o nich romány. Ebola ale zabíjí své oběti v počtu desetitisíců, zatímco chřipka v počtech statisíců, upozorňuje MUDr. Silvie Knoppová, vedoucí lékařka se specializací pediatrie z kliniky Canadian Medical.

Celý článek

Očkování snižuje výskyt infekčních nemocí

Náhledová fotografie

21.2.2019 Po prodělání řady povinných očkování v dětství se mohou dospělí chránit očkováním dobrovolně. Zájem o prevenci v této oblasti se vyplatí. Infekční nemoci se totiž šíří i mezi dospělou populací a v některých případech pro ni představují značně vyšší zdravotní riziko. Očkování snižuje výskyt infekčních nemocí a komplikací s nimi spojených, zejména u lidí s chronickým onemocněním a sníženou obranyschopností, říká lékařka Jana Nohejlová z EUC Klinika Hradec Králové.

Celý článek

Jednodenní chirurgie v oblasti dolních končetin

Náhledová fotografie

11.2.2019 Na pracovišti jednodenní chirurgie v Canadian Medical Waltrovka nabízíme pacientům komplexní péči. Kromě ortopedie se jedná také o zákroky v oblasti cévní chirurgie, břišní chirurgie, gynekologie a estetické medicíny. Jaké jsou nejčastější chirurgické zákroky prováděné v rámci jednodenní chirurgie na dolních končetinách, vysvětloval čtenářům časopisu Practicus doc. MUDr. Rastislav Hromádka, Ph.D., primář centra jednodenní chirurgie v Canadian Medical.

Celý článek

Čističe vzduchu ani vysavače na roztoče neplatí

Náhledová fotografie

5.2.2019 Zdálo by se, že zima je pro většinu alergiků nejpříznivější částí roku, protože se nemusí vyrovnávat s pylovými alergeny. Jenže to není úplně pravda. V tomto ročním období trávíme více času ve vnitřních prostorách. Mnoho lidí kvůli tomu trpí alergiemi způsobenými roztoči a domácími mazlíčky.

Celý článek

Newsletter

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.
Budeme Vám posílat novinky z oboru zdraví.

Souhlasím s
podmínkami

Svou registrací/přihlášením k odběru newsletteru poskytuji společnosti EUC a.s., Na Pankráci 1690/125,
140 00 Praha 4, IČ: 26730413, skup. DIČ: CZ699002423
, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu, za účelem zařazení do databáze k marketingovým účelům, tj. zejména nabízení výrobků, služeb a za účelem zasílání obchodních sdělení a novinek prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační povinnosti.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé.

Souhlas může být kdykoli odvolán písemnou formou na adresu společnosti nebo využitím funkce zrušení registrace/odhlášení v newsletteru.

Společnost prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.