K dnešnímu dni společnost EUC a.s. žádnou nabídku neobdržela. Za nabídku nelze považovat dopis, který poslal pan hejtman Půta panu Janu Blaško 5. dubna 2016.

EUC a.s. na něj odpovědělo dnes, 8. 4. v duchu tohoto stanoviska – není naším cílem Nemocnici Frýdlant prodávat.

Jan Blaško: “Vedení Nemocnice Frýdlant se podařilo nemocnici stabilizovat. Personál nemocnice se pod vedením ředitele Ing. Jiřího Benedikta semknul natolik, že i přes nevybíravou mediální agresi nemocnice funguje. I nadále jsem přesvědčen, že tato nemocnice může plnit důležitou úlohu nejen jako spolehlivý poskytovatel zdravotních služeb ve Frýdlantu a jeho okolí, ale rovněž jako perspektivní součást koncernu EUC.“  

Nemocnice Frýdlant s.r.o. sídlí v budově, kterou vlastní Město Frýdlant. Jeho zastupitelstvo od léta 2015 hrozí vypovězením nájemní smlouvy. Starosta města Dan Ramzer přitom minulý týden veřejně prohlásil, že je tato smlouva nevypověditelná. 

Komuniké z 3. listopadu 2015 (podepsané zástupci Města Frýdlant a EUC) EUC neporušilo.

Nepřetržitou ambulantní péči zajišťují v ČR páteřní nemocnice. Pro oblast Frýdlantska je ministerstvem zdravotnictví a VZP jednoznačně určena Krajská nemocnice Liberec (dopisy na Mikroregion Frýdlantsko ze závěru roku 2015). Nabídli jsme obcím Frýdlantska, že nepřetržitou péči budeme v Nemocnici Frýdlant poskytovat za 3,5 milionu ročně, což je 116 Kč na jednoho obyvatele. Obce toto odmítly.

 

Poznámka pro editory:

EUC, dříve Euroclinicum, je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 1,9 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče Prémiové. Aktivity EUC dělí do 6 Sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny, Laboratoře a Videolékárna.  Od roku 2011 je jejím vlastníkem Tuffieh Funds SICAV plc, regulovaný maltským finančním regulátorem v rámci jednotné legislativy EU.