MEPHACENTRUM je významná ostravská poliklinika se skvělými odborníky v 28 lékařských odbornostech, včetně mamocentra, laboratoří, špičkové diagnostiky a vlastní lékárny, která v souhrnu poskytuje péči ročně půl milionu pacientů. Poliklinika byla privatizována v roce 1998 a pod vedením původních vlastníků několikanásobně rozšířila rozsah poskytované péče a prošla rozsáhlou modernizací. Její dosavadní vlastník Jiří Fousek k prodeji říká: „Jsme rádi, že z téměř desítky zájemců o MEPHACENTRUM s nejlepší nabídkou přišla renomovaná zdravotnická skupina EUC, která je zárukou, že i nadále se bude rozvíjet poskytování kvalitní ambulantní péče občanům celého ostravského regiónu.“

Václav Vachta, ředitel EUC: „Všude, kde již působíme, péči rozvíjíme a snažíme se ji koncentrovat pod jednu střechu tak, aby byla dostupná a na vysoké úrovni. Což oceňují naši klienti a také lékaři a veškerý personál. MEPHACENTRUM patří mezi nejlepší ambulantní zdravotnická zařízení v ČR a tyto naše hodnoty zcela naplňuje.“

EUC v Ostravě již vlastní od roku 2016 většinový podíl ve specializovaných CGB Laboratořích. Od začátku letošního roku EUC koupila ještě Mamodiagnostické centrum v Pardubicích a Homolka Premium Care.  

Pro více informací media@euc.cz


Poznámka pro editory:

EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 2,15 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Aktivity EUC dělí do 5 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny a Laboratoře.

1479 zaměstnanců EUC poskytlo v roce 2016 péči celkem 1 140 000 pacientům. Od roku 2011 je vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc..