Skupina Medicover/Mediconet, která je předním poskytovatelem zdravotní péče o zaměstnance v České republice, je nově součástí skupiny EUROCLINICUM. Skupina EUROCLINICUM koupí společnosti Medicover přebírá celkem tři moderní kliniky v Praze a jednu v Brně. Nová akvizice zapadá do plánů skupiny EUROCLINICUM, stát se v České republice největším poskytovatelem zdravotní péče o zaměstnance. Obchod uzavírá skupina EUROCLINICUM s investičním fondem Oriens. Výši transakce nebudou strany obchodu zveřejňovat.

K finálnímu uzavření transakce došlo ve čtvrtek 15. ledna 2015. EUROCLINICUM je strategický investor, který může zajistit další rozvoj skupiny Medicover/Mediconet. „Prostřednictvím naší společnosti Kardia jsme byli největší poskytovatel pracovnělékařských služeb v České republice. Skupina Medicover posiluje tuto pozici v oblasti zdravotní péče o zaměstnance, kde je Medicover jedničkou na trhu. Naším cílem je poskytnout zaměstnavatelům komplexní servis v oblasti zdravotní péče, a to i na regionální úrovni, kde máme dnes širokou působnost,“ vysvětluje generální ředitel skupiny EUROCLINICUM Václav Vachta.

Krisztian Orban, ředitel fondu Danube Fund I, který je součástí investičního fondu Oriens, k transakci říká: „Jsme spokojeni s dosavadním výkonem managementu společnosti Medicover. Podařilo se jim úspěšně restrukturalizovat operativu firmy a současně do skupiny úspěšně začlenit novou společnost Mediconet. Management dlouhodobě splňoval provozní a finanční výkonnost skupiny. Jsme rádi, že bude skupina dále růst prostřednictvím této nové akvizice v rámci EUROCLINICUM“.

Skupina EUROCLINICUM plánuje v dlouhodobém horizontu vytvořit integrální celek vlastních klinik, kterých má v současné době v ČR celkem sedmnáct. „Chceme, aby tyto kliniky nabízely všude kvalitní a organizovanou zdravotní péči postavenou na jednotných standardech,“ říká Václav Vachta.

Záměrem skupiny EUROCLINICUM je také rozvoj vybraných operativních a diagnostických oborů, ve kterých dosahuje skupina nejlepších výsledků. Jde například o herniologii (operace kýly), cévní chirurgii, gynekologii a také o prevenci rakoviny prsu. Skupina EUROCLINICUM jako největší poskytovatel mamární prevence v České republice ročně vyšetří přes 120 tisíc žen na nejmodernějších přístrojích.