Fotka, která vám dá pocit klidu

I když si ji nedám za rámeček nebo jako tapetu na počítači, chci mít svou fotografii prsou každý rok. Ten pocit, když odcházím z kontroly a v ruce držím zprávu o tom, že je vše v pořádku a v uších mi doznívá „Tak přijďte zas za rok,“ se nedá popsat.  A proto název výstavy Vaše nejcennější foto shledávám za absolutně pravdivý a trefný. Jedná se o vystavení 9 mamografických snímků žen, kterých se rakovina prsou týká. Najdete tam i jejich krátký příběh, pocit a vzkaz. 

O časné prevenci rakoviny prsou vám může říct své protagonistka filmů EUC Alena Aksamitová, která svůj boj hrála a vyhrála a teď se snaží pomocí kliniky EUC šířit mezi nás ženy včasnou prevenci a pravidelné preventivní prohlídky.

Běžte se podívat na prsa. Svá i ta cizí

Vernisáž výstavy Vaše nejcennější foto proběhla  23. 8. 2016 v Praze v krásných prostorách Café Louvre a stěhuje se dál. Mluvilo více mužů a poslouchalo ještě více žen. Primář radiologického oddělení EUC Kliniky MUDr. Petr Váša, ředitel pro vnější vztahy společnosti EUC a.s a v neposlední řadě i herec Hynek Čermák, jenž je i fotografem ženských aktů, z jejichž prodeje jde 70% pomoci ženám bez prsou. 

„Ženy jsou tak často nespokojené se svým poprsím, ale věřte, milé ženy, na každé poprsí čeká někde muž.“  pronáší Hynek Čermák a zvedá nám všem náladu.

Vyražte s kamarádkou, maminkou, sestrou, dcerou nejen na výstavu, ale hlavně na prohlídku. Nechte si udělat ten nejcennější snímek. Stačí malá chvilka, aby váš životní příběh mohl být dlouhý.

Já si jdu pro svůj snímek příští týden. A jde se mnou i má malá dcera. Chci, aby věděla, že tohle se bude týkat i jí a že těchto lékařů se bát rozhodně nemusí.

Vernisáže veřejně přístupných výstav „Vaše nejcennější foto“ budou v:

Informační centrum města Ústí nad Labem – 5.září 2016,
EUC Klinice České Budějovice – 15. září 2016,
EUC Klinice Brno – říjen 2016,
EUC Klinice Zlín – říjen 2016
IQ Landii Liberec – 15. listopadu 2016,
Vědecká knihovna Ústí nad Labem – 1. a 2. listopadu 2016 (kde spolupracujeme i s Akademií věd ČR v rámci Týdne vědy a techniky)
EUC Klinice Kladno – listopad 2016.

Zdroj: www.zenysro.cz