Je vystudovaný chemik na německé TH Merseburg, získal své široké profesní znalosti a dovednosti během 24 let na různých manažerských pozicích v chemicko-farmaceutické firmě Merck KGaA. 

Přednáší na Anglo-American University v Praze předmět „Business ethics“. Bude mít na starosti sjednotit nákupy, procesy ve skupině, ale hlavně vytěžit obchodní potenciál laboratoří v EUC, který jako celek mají větší než jako nezávislé entity.

Druhým příchozím manažerem je nový ředitel Nemocnice Frýdlant Ing. Jan Rais, MBA (41 let). Přichází z Krajské nemocnice Liberec, kde působil jako technický náměstek ředitele. Vyučuje také na Technické univerzitě v Liberci. Jeho úkolem bude konsolidace vztahů s Krajskou nemocnicí Liberec a se zastupitelstvem města Frýdlant.

Pro více informací media@euc.cz

Poznámka pro editory:

EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 2,15 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Aktivity EUC dělí do 5 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny a Laboratoře.

1479 zaměstnanců EUC poskytlo v roce 2016 péči celkem 1 140 000 pacientům. Od roku 2011 je vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc..